دکوراسیون

بهترین رنگ فنگ شویی برای دکوراسیون

بهترین رنگ فنگ شویی برای دکوراسیون

در مقاله ی قبلی در مورد فنگ شویی چیست ؟ صحبت شده است .

انتخاب درست رنگ در منزل می تواند نتیجه ای شگفت انگیز داشته باشد .همه ی ما رنگ مورد علاقه ی خود را داریم ، و به هر رنگ از نظر طبیعی و درونی واکنش خاصی نشان می دهیم .و هر رنگ در منزل ما انرژی خاص خودش را دارد .

که این فنگ شویی با رنگ می تواند انرژی منزل ما را رقم بزند .

 

فنگ شویی رنگ زرد

رنگ زرد بیان کننده ی شادی و روشنایی هستند .و رنگ زرد مثل خورشید به هر فضا انرژی می بخشد و فضای خانه و محل کار شما را روشن می کند .و همچنین فضای دنج و صمیمی ایجاد می گردد.

شما می توانید از ترکیب رنگها برای دکور منزل تان استفاده نمایید .رنگ زرد برای فضاهایی مثل اتاق کودکان شاید مناسب نباشد ، زیرا رنگ زرد باعث بیشتر شدن گریه بچه می شود .

در فنگ شویی رنگ زرد ، از خیلی زوایا همانند رنگ نارنجی است ، زیرا عنصر این دو رنگ اتش است .

اگر فضای منزل شما نور کافی ندارد، میتوانید با استفاده از دکوراسیونی به رنگ زرد کمبود نورتان را جبران کنید .رنگ زرد عزت نفس افراد را افزایش می دهد .و باعث سلامت و رفاه می گردد.

برای اینکه براساس فنگ شویی رنگها منزل و دکوراسیون تان را بچینید باید بسیار ماهر باشید. و اگر باید نباید های فنگ شویی رنگها را بدانید برای قسمتهای مختلف منزل تان ، این کار برای شما راحت تر خواهد بود .

بهترین قسمتهای خانه بر اساس نقشه ی باگوا برای رنگ زرد پررنگ ، به شرح زیر است :

شرق ( سلامت ) – جنوب شرقی ( پول و ثروت ) – غرب ( خلاقیت ) – شمال غربی ( خیر و برکت ) – و قسمت هایی از خانه انرژی های حاصل از رنگ زرد را تقویت می کند که از حمله زیر است :

مرکز و جنوب ( شهرت و اعتبار ) – جنوب غربی ( عشق ) – شمال غربی ( تقویت معنویت )

 

فنگ شویی رنگ قرمز

رنگ قرمز بیان کننده ی اشتیاق و شجاعت و عشق است و به عنصر اتش مربوط است .این رنگ حامل انرژی عنصر اتش می باشد .

رنگها باید درست و به میزان لازم و در جای مناسب خود در خانه به کار بروند .اتش بیان کننده ی انرژی خورشید و زندگی است .اگر رنگهای این عنصر در دکوراسیون منزل به طور متعادل استفاده شود ، احساسی از شور و هیجان و شادی و اشتیاق را برای افراد منزل به ارمغان می اورد .رنگ قرمز احساسات را بر می انگیزاند .و اگر فردی رنگ قرمز بپوشد ، نشان دهنده ی این است که ان فرد شخصی پر انرژی و دارای روحیه ی بالاست .

قرمز رنگی است که در فرهنگ چینی سمبل شانس و خوش بختی است و در فرهنگ هند نماد ازدواج و در فرهنگ های غربی نماد شجاعت و شور و هیجان بالا می باشد .

 

اما رنگ قرمز در دکوراسیون

 

رنگ قرمز در منزل نشان از تجمل و شکوه دارد .ولی اگر بسیار زیاد در منزل به کار برود باعث خشمگین شدن افراد خانه می شود .اگر دوست دارید رنگ قرمز را در منزل تان استفاده کنید بهتر است که لوازم کوچک خانه تان را از این رنگ انتخاب کنید و مبلمان یا رنگ دیوارهایتان به این رنگ ، رنگ امیزی نگردد.

در قسمت های شرق و جنوب شرقی و همچنین غرب و جنوب غربی بهتر است کمتر از این رنگ استفاده کنید .بر اساس نقشه باگوا قسمت های زیر بهترین مکان برای استفاده از این رنگ می باشد .

جنوب خانه (شهرت و اعتبار از این قسمت استنباط می شود )

هم چنین می توانید عنصر اتش را در کنار عنصر خاک قرار دهید .

زیرا عنصر اتش در چرخه ی پنج عنصر فنگ شویی خاک را تغذیه می کند .

بر اساس نقشه ی باگوا بهترین قسمتهای منزل برای قرار گیری عنصر خاک به شرح زیراست :

مرکز و جنوب غربی و شمال شرقی است .مرکز و جنوب غربی ( عشق ) و شمال شرقی خانه ( تقویت معنویت ) را بر می انگیزاند .

اگر احساس می کنید که رنگ قرمز برای منزل بسیار تند است می توانید  از رنگ های دارای طیف قرمز استفاده کنید .مثل رنگ اجری تا رنگ قرمز گوجه ای یا از دیگر رنگ های عنصر اتش مثل رنگ زرد و نارنجی یا صورتی .

 

فنگ شویی منزل با رنگ سبز

این رنگ بیان کننده ی رشد و پیشرفت و بهبودی و سلامت و طراوت و چالاکی است .

این رنگ به عنصر مربوطه اش یعنی چوب بر می گردد.

رنگ سبز این حس را به انسان می دهد که زندگی جریان دارد و تا طبیعت هست زندگی باید کرد .و بیانگر شروعی دوباره و روییدن است .رنگ سبز به عنصر چوب تعلق دارد .این رنگ به خاطر انرژی های شفا دهنده که به محیط اطرافش می دهد باعث ارامش اعصاب و ایجاد تعادل در سراسر بدن می شود .باید به این نکته توجه داشت که از طیف متفاوت رنگ سبز در منزل و دکوراسیون خود استفاده کرد .

زیرا خاصیت شفاد دهنده ی سبز به تنهایی و با یک طیف رنگی کارایی ندارد .حداقل سه طیف رنگ سبز را باید در کنار هم به کار برد .

برای مثال دیوار منزلتان را به رنگ سبز در می اورید ، مبلمان یا کوسن های ان یا به طور کلی دو عنصر از لوازم منزل تان حداقل باید به رنگ سبز دارای طیف متفاوت از دیوار انتخاب کنید .

راه دیگر برای دعوت رنگ سبز به منزل استفاده از گل و گیاهان زینتی و طبیعی است .که هم هوای خانه تان تصفیه می شود ، و هم رنگ سبز در منزل تان وجود دارد .

طبق نقشه ی باگوا رنگ سبز بهتر است در قسمت شرق و جنوب شرقی و جنوب خانه به کار رود .توصیه می شود که از رنگ سبز پررنگ در قسمت شمال خانه اجتناب کنید .

شما میتوانید از کمرنگ ترین رنگ سبز همانند جوانه های درختان و یا رنگ های تیره مثل برگهای درخت بلوط برای فنگ شویی استفاده کنید .

و با اوردن این رنگ به منزل انرژی های شفابخش و تازه را به منزل خود بیاورید .

 

فنگ شویی رنگ نارنجی

شاید به نظر برسد که رنگ نارنجی برای منزل رنگی تند است .میتوانید به جای این رنگ از رنگ های دیگر مثل زرد استفاده کنید .

رنگ نارنجی نیز مثل قرمز و زرد به عنصر اتش مربوط است ، و این رنگ معاشرت و ازادی و خوش بینی را بیان می کند .

رنگ نارنجی را رنگی اجتماعی می دانند ، زیرا فعالیتها و معاشرتهای اجتماعی را تقویت می کند .زیبایی و شکوه رنگ نارنجی را میتوان در رنگ پاییز دید و شما میتوانید از رنگ های گرم طبیعت برای گرما بخشیدن به خانه ی خود استفاده کنید .

هر رنگ بیان کننده ی یکی از 5 عنصر فنگ شویی است .

بهترین قسمت هایی که برای استفاده از رنگ نارنجی بر اساس نقشه باگوا وجود دارد در زیر بیان می گردد:

جنوب ( شهرت و اعتبار )

جنوب غربی ( عشق )

شمال شرقی خانه ( تقویت معنویت )

 

 

 

رنگ های دیگر در مقاله ی بعدی ارائه می شود و در مورد انها صحبت می شود .ادامه در مقاله ی بعدی .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *