فرش ماشینی

تفاوت های انواع فرش ماشینی

تفاوت های انواع فرش ماشینی 

اگر سری به بازار زده باشید، قطعا اینکه چرا فرش ها را به شانه و تراکم اسم می برند، برایتان سوال شده است. در این مقاله سعی داریم برای شما فرش های ماشینی با شانه و تراکم مختلف را تعریف کنیم و تفاوت انها را برایتان بگوییم تا خودتان بتوانید هنگام خرید تشخیص دهید که کدام فرش برای شما مناسب است؟

انواع فرش ماشینی در قالب های فرش ماشینی 700 شانه، فرش ماشینی 1000 شانه، فرش ماشینی 1200 شانه و فرش ماشینی 1500 شانه که جدیدا بافت می شود، در بازار وجود دارد.

اگر شما تفاوت میان این فرش ها را بدانید قطعا می توانید، انتخاب بهتری داشته باشید و یا اینکه در مبلغی که می خواهید برای فرش مورد نظرتان هزینه کنید، صرفه جویی کنید یا اینکه فرشی با میزان شانه و تراکمی خریداری کنید که بعدا موجب پشیمانی شما نگردد.

مقاله ای دیگر : فروش اینترنتی فرش

 

فرش ماشینی

شاید شما فکر کنید که همه ی فرش های ماشینی در هر قیمتی مثل هم است و هیچ کدام ارزشی ندارد.که سخت در اشتباهید.

زیرا درست است که فرش دستباف هر چه پا می خورد چیزی از ارزش ان کم نمی شود برعکس به ارزش ان اضافه می شود، اما پایین بودن و مناسب بودن قیمت فرش ماشینی دلیل بدی و بی کیفیت بودن ان نیست.

باید بدانید که خیلی از افراد تنوع طلب که عاشق تغییر دکوراسیون هستند، به فرش ماشینی و خرید ان علاقه مند هستند و ترجیح می دهند به جای فرش دستباف از فرش های ماشینی برای دکور منزل خود استفاده کنند.

زیرا فرش های ماشینی در طرح های متنوع، سبک های گوناگون، سایز های متفاوت، و شکل های هندسی مختلف تولید می شوند و هر کس باتوجه به سلیقه اش می تواند به راحتی فرش مورد نظر خود را در بازار فرش ماشینی بیابد.

که جدیدا فرش های سفارشی که توسط کارخانجات و تولیدی ها بافته می شود توجه بسیاری را به خود جلب کرده و شما به راحتی می توانید برای هر گوشه ای از منزل خود فرش سفارش دهید با سایز و ابعادی که برای اتاق شما با هر شکل هندسی و اندازه ای مناسب باشد.

پس اگر قصد شما خرید فرش ماشینی است نسبت به خرید خود دل چرکین نباشید و آگاه باشید که قیمت نه چندان پایین فرش ماشینی دلیل بر عدم کیفیت و نا مرغوبیت ان نیست و اگر شما هنگام خرید، با اگاهی و هوشیاری و اطلاعات بالا در مورد تشخیص فرش ماشینی با کیفیت، اقدام کنید می توانید متناسب با مبلغی که می خواهید هزینه کنید بهترین فرش درجه یک بازار را برای منزل تان خریداری نمایید.

و سالیان سال از داشتن ان فرش و ماندگاری ان بهره ببرید و هر زمان که اراده کردید، ان را تعویض کرده و در طرحی متفاوت و جدیدتر، رنگی دیگر به منزل خود ببخشید.

مقاله ای مرتبط : فرش ماشینی چیست ؟

 

 

شانه و تراکم یعنی چه ؟

شانه به تعداد گره های بافته شده در یک متر راستای عرضی فرش گویند .و تراکم به تعداد گره های بافته شده در یک متر راستای طولی فرش می گویند. تراکم باعث فشردگی و استحکام فرش می شود و شانه هر چه مقدار ان بالاتر رود فرش ریز بافت تر شده و شباهت ان به فرش دستباف بیشتر می شود.

پس شانه و تراکم در زیبایی و نتیجه ی نهایی فرش شما تعیین کننده است. به فرش های 1000 شانه به بالا فرش های دستباف گونه می گویند.

 

معرفی فرش ها در شانه و تراکم های موجود بازار

فرش های ماشینی که در بازار مشاهده می شود و در خانه ها دیده میشود، یا 700 شانه است که تراکم 2550 می باشد.یا 1000 شانه است که تراکم ان 3000 است که البته فرش های 1000 شانه در تراکم 3600 نیز بافته می شوند که هر چه تراکم بالاتر رود قیمت فرش نیز بالاتر می رود.

و فرش ماشینی 1200 شانه که تراکم ان 3600 میباشد. این تراکم هایی که ذکر شد بالاترین تراکم برای نوع فرش ماشینی ذکر شده است که میتوانند در تراکم های پایین تر نیز بافته شوند. همانطور که گفته شد اینها استاندارد بازار هستند و اکثرا این فرش ها با  این مشخصات بافته می شوند.

فرش ها که با مشخصه ی شانه و تراکم معرفی می شوند، از نظرهای مختلف با هم تفاوت دارد که به طور مفصل هر مورد توضیح داده می شود.

اما به طور کلی فرش ها از نظر ضخامت، لطافت، ریز بافتی و… تفاوت دارند.

 

فرش ماشینی 700 شانه چه فرشی است ؟

فرش ماشینی 700 شانه همانطور که در تعریف شانه و تراکم گفته شد، فرشی است که در یک متر طول ان 700 گره و از نظر تراکم، بین 2100 تا 3000 گره دارد. که به طور معمول 700 شانه به تراکم 2550 معروف است. فرش ماشینی 700 شانه 8 الی 10 رنگ دارد که بوسیله ی دستگاه های پیشرفته و بسیار مدرن بافته میشود.

فرش ماشینی 700 شانه جدای از اینکه با چه جنس الیافی بافته می شود، دارای ضخامت بیشتری نسبت به سایر فرش ها می باشد. درشت تر بوده و افرادی که دوست دارند روی زمین نیز بنشینند ، می توانند این فرش را برای منزل شان تهیه کنند که نسبت به فرش های با شانه و تراکم بالاتر، قیمت پایین تری دارد.

 

فرش ماشینی 1000 شانه چه فرشی است؟

فرش ماشینی 1000 شانه به فرشی گویند که دارای 1000 شانه در راستای طولی است و تراکمی معادل 3000 گره به طور معمول دارد. جنس این فرش اصولا از نخ پنبه و نخ پرز اکریلیک هیت ست شده است. فرش ماشینی 1000 شانه در دو دسته ی 8رنگ و 10 رنگ بافته می شود. نسبت به فرش 700 شانه، ریز بافت تر است که همین عامل سبب زیبایی طرح ان شده و به ان فرش دستباف گونه نیز گویند که قیمت این فرش از 700 شانه بیشتر و از 1200 شانه کمتر است.

 

فرش ماشینی 1200 شانه چه فرشی است ؟

جدید ترین فرش ماشینی تاکنون 1200 بوده است که امروزه فرش ماشینی 1500 شانه نیز تولید می شود که هنوز فراگیر نشده و اکثرا کارخانجات ریز بافت ترین فرشی که می بافند فرش ماشینی 1200 شانه است.

فرش ماشینی از زمانی که به بازار فرش ماشینی راه یافت بسیار مورد استقبال قرار گرفت و این استقبال تا به امروز ادامه دارد. این فرش شباهت بسیاری به فرش دستباف دارد.علت این امر این است که این فرش دارای لطافت بسیار زیادی است، ظرافت و زیبایی طرح ان باعث شده است که ریز ترین جزییات نقشه در این فرش مشخص باشد و به نوعی مثل یک تصویر نقاشی شده است.

فرش 1200 شانه تراکمی در حدود 3600 دارد که همین امر سبب شده است که در بافت ان از الیاف نازک و ظریف استفاده شود. و همین امر باعث لطافت بسیار زیاد ان شده است.

تفاوتی که این فرش با فرش های دارای شانه پایین تر دارد این است که اکثر تابلو فرش های ماشینی با تراکم 1200 بافته می شود، که باعث دقت بالا و بهتر نشان داده شدن طرح فرش می شود.

اگر جز ان دسته از افرادی هستید که طرح فرش تان برایتان از ضخامتان مهم تر است و قیمت ان برایتان مهم نیست، توصیه میشود که فرش ماشینی 1200 شانه خریداری نمایید.اگر قیمت ان نیز برایتان تعیین کننده است، فرش 1000 شانه خریداری کنید و اگر در کل بیش از هر چیز ضخامت ان و قیمت اش برایتان مهم است، فرش ماشینی 700 شانه خریداری نمایید .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *